Top Sport

Дидие Дешам

Гризман му се налути на Дешам, размислува да се збогува со Франција

Антоан Гризман серизно размислува да ја напушти репрезентацијата на Франција. Напаѓачот на Атлетико Мадрид бил лут од одлуката на селекторот …

Гризман му се налути на Дешам, размислува да се збогува со Франција Прочитај повеќе

Дешам откри зошто Бензема не играл на СП – Напаѓачот му возврати: Лажеш

Три месеци по завршувањето на Светското првенство во Катар, селекторот на француската репрезентација Дидие Дешамп ја раскажа својата приказна зошто …

Дешам откри зошто Бензема не играл на СП – Напаѓачот му возврати: Лажеш Прочитај повеќе

Дешам е „изолиран“ од членовите на славната француската генерација од 1998

Францускиот селектор Дидие Дешам, можеби доби нов мандат како предводник на „триколорите“, но ја загуби поддршката од своите поранешни колеги …

Дешам е „изолиран“ од членовите на славната француската генерација од 1998 Прочитај повеќе

Дешам и Франција мислеа дека Бензема е идиот, вели угледниот француски новинар

Карим Бензема беше „измачен“ на тренинзите на француската репрезентација без висинска причина и кон него беше покажано крајно непочитување за …

Дешам и Франција мислеа дека Бензема е идиот, вели угледниот француски новинар Прочитај повеќе

Дешам во јануари ќе одлучи дали ќе остане француски селектор

Францускиот селектор Дидие Дешам вели дека ќе размисли за својата иднина во јануари по болниот пораз во финалето на Светското …

Дешам во јануари ќе одлучи дали ќе остане француски селектор Прочитај повеќе

Дешам им забрани накит на Французите по случката со Кунде

Францускиот селектор Дидие Дешам вели дека на своите фудбалери им забрани носење накит откако на вчерашното осминафинале од Мундијалот против …

Дешам им забрани накит на Французите по случката со Кунде Прочитај повеќе

Дешам ги предупреди шампионите да не ги потценат Австралијците

Францускиот селектор, Дидие Дешам ги предупреди неговите фудбалери дека Австралија е „сериозен“ противник пред првиот меч на актуелните шампиони во …

Дешам ги предупреди шампионите да не ги потценат Австралијците Прочитај повеќе

Scroll to Top