Top Sport

Дино Раѓа

Дино Раѓа: Ме здоболе за војната, четници, усташи, антиваксери и ограничени луѓе

Хрватската кошаркарска легенда Дино Раѓа во последото интервју за „Недељник“ отвори многу теми кои му се блиску – од кошарката …

Дино Раѓа: Ме здоболе за војната, четници, усташи, антиваксери и ограничени луѓе Прочитај повеќе

Раѓа: Се испокаравме со Дражен вечерта пред тој да загине

Дино Раѓа преку својот Фејсбук профил се потсети на својот поранешен соиграч од хрватската репрезентација, Дражен Петровиќ, кој пред точно …

Раѓа: Се испокаравме со Дражен вечерта пред тој да загине Прочитај повеќе

Раѓа: Хрватите паѓаат на еуфорија, зборуваат дека одиме во Токио по медал!

Првиот човек на Стушниот совет при Кошаркарскиот сојуз на Хрватска, Дино Раѓа вели дека репрезентацијата ја чека многу сериозна работа …

Раѓа: Хрватите паѓаат на еуфорија, зборуваат дека одиме во Токио по медал! Прочитај повеќе

Маљковиќ: Да кажуваа кошаркарите, немаше да има војна во Југославија

Во Сплит денеска се промовираше книгата „Првопластика“, која беше искористена за одбележување на 30-годишнината од првиот европски трофеј на Југопластика …

Маљковиќ: Да кажуваа кошаркарите, немаше да има војна во Југославија Прочитај повеќе

Сплит ја „избриша“ Југопластика, Раѓа: Ми се гадите!

На 30-годишнината од првата титула од Купот на шампионите на Југопластика, градот Сплит реши да го „избрише“ прекрасниот мурал посветен …

Сплит ја „избриша“ Југопластика, Раѓа: Ми се гадите! Прочитај повеќе

Раџа: Не сакам Вотсоновци и Џонсоновци да играат за Хрватска

Првиот човек на Кошаркарскиот сојуз на Хрватска, Дино Раѓа, ја отфрлил можноста Американецот Шејн Ларкин да добие хрватски пасош и …

Раџа: Не сакам Вотсоновци и Џонсоновци да играат за Хрватска Прочитај повеќе

Владе Дивац влезе во кошаркарската куќа на славните, Раѓа го гледаше

Српската кошаркарска легенда Владе Дивац беше најзвучното име меѓу новите 11 члена на Кошаркарската куќа на славните во Спрингфилд, заедно …

Владе Дивац влезе во кошаркарската куќа на славните, Раѓа го гледаше Прочитај повеќе

Дино Раѓа: Србија е најсериозен кандидат за златото

Претседателот на кошаркарскиот сојуз на Хрватска, Дино Раѓа и селекторот на српската кошаркарска репрезентација, Александар Ѓорѓевиќ се познаваат повеќе од …

Дино Раѓа: Србија е најсериозен кандидат за златото Прочитај повеќе

Scroll to Top