Top Sport

Дитмар Хаман

Хаман: Белингем е недисциплиниран играч, а во Борусија никој не се осмелува да му нареди

Џуд Белингем има огромен талент и квалитет, но е недисциплиниран играч кому никој во Борусија Дортмунд не се осмелува да …

Хаман: Белингем е недисциплиниран играч, а во Борусија никој не се осмелува да му нареди Прочитај повеќе

Клоп и Хаман веќе не се пријатели, никој нема право да го критикува Ливерпул?

Пријателството помеѓу менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп и неговиот сонародник, поранешниот фудбалер на „црвените“, Дитмар Хаман е „завршено“ по саркастичните …

Клоп и Хаман веќе не се пријатели, никој нема право да го критикува Ливерпул? Прочитај повеќе

Хаман: Мане е „изолиран“ во Баерн и незадоволен од тактиката на Нагелсман

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Дитмар Хаман вели дека Садио Мане не е задоволен во Баерн Минхен, исфрустриран од тактиката на …

Хаман: Мане е „изолиран“ во Баерн и незадоволен од тактиката на Нагелсман Прочитај повеќе

Ришарлисон му одговори на Хаман по критиките за „чаталењето“: Плачи уште повеќе!

Напаѓачот на Тотенхем, Ришарлисон брутално му одговори на поранешниот фудбалер на Ливерпул, Дитмар Хаман за неговите критики за „чаталењето“ против …

Ришарлисон му одговори на Хаман по критиките за „чаталењето“: Плачи уште повеќе! Прочитај повеќе

Хаман: Фудбалерите на Јунајтед се плашат од Роналдо

Присуството на Кристијано Роналдо во соблекувалната на Манчестер јунајтед ги „плаши“ неговите соиграчи, тврди поранешниот фудбалер на Ливерпул, Германецот Дитмар …

Хаман: Фудбалерите на Јунајтед се плашат од Роналдо Прочитај повеќе

Хаман: Роналдо со финтите на крајот испадна будала

Поранешниот германски репрезентативец и легенда на Ливерпул, Дитмар Хаман вели дека неверојатниот потег на Кристијано Роналдо против Германија, кога го …

Хаман: Роналдо со финтите на крајот испадна будала Прочитај повеќе

Хаман: Однесувањето на таткото на Халанд е срамотно, Дортмунд се без „кичма“

Поранешниот германски репрезентативец, Дитмар Хаман вели дека е срамотно што таткото на Ерлинг Халанд заедно со агентот Мино Рајола се …

Хаман: Однесувањето на таткото на Халанд е срамотно, Дортмунд се без „кичма“ Прочитај повеќе

Хаман: Тијаго Алкантара не знае да игра во стилот на Ливерпул

Тијаго Алкантара не игра на начинот на Ливерпул, смета поранешниот миленик на „црвените“, Дитмар Хаман, кој го советуваше Јирген Клоп …

Хаман: Тијаго Алкантара не знае да игра во стилот на Ливерпул Прочитај повеќе

Хаман: Борусија мора да му ја земат капитенската лента на Ројс

Дитмар Хаман смета дека Борусија Дортмунд прават огромна грешка со одлуката да го заддржат Марко Ројс како капитен оваа сезона …

Хаман: Борусија мора да му ја земат капитенската лента на Ројс Прочитај повеќе

Хаман: Ливерпул се пет години пред Јунајтед, клубовите од Лондон се уште подалеку

Поранешниот фудбалер од средниот ред на Ливерпул, Германецот Дитмар Хаман смета дека конечно „црвените“ го симнале од тронот Манчестер јунајтед …

Хаман: Ливерпул се пет години пред Јунајтед, клубовите од Лондон се уште подалеку Прочитај повеќе

Scroll to Top