Top Sport

Џа Морант

Што се случува со Џа Морант? Се збогува со најблиските…

НБА ѕвездата и кошаркар на Мемфис Гризлис, Џа Морант, преку својот Инстаграм профил испрати загрижувачка порака до јавноста. Морант повторно …

Што се случува со Џа Морант? Се збогува со најблиските… Прочитај повеќе

(Видео) Гризлис пак го суспендираа Морант по новото видео со пиштол

Мемфис гризлис го суспендира Џа Морант од сите активности на тимот откако се појави ново видео во кое кошаркарот пак …

(Видео) Гризлис пак го суспендираа Морант по новото видео со пиштол Прочитај повеќе

Џа Морант ја отслужи суспензијата и се враќа во тимот на Мемфис Гризлис

Ѕвездата на Мемфис Гризлис, Џа Морант, може да се врати во тимот откако отслужи суспензија од осум натпревари во НБА …

Џа Морант ја отслужи суспензијата и се враќа во тимот на Мемфис Гризлис Прочитај повеќе

Нови лудории на Џа Морант: Танчерки во скутот и расфрлани 50.000 долари во стриптиз бар

Ѕвездата на Мемфис Гризлис, Џа Морант, се соочува со огромни проблеми откако на Инстаграм објави видео во кое држи пиштол, …

Нови лудории на Џа Морант: Танчерки во скутот и расфрлани 50.000 долари во стриптиз бар Прочитај повеќе

Шек со порака за Морант: Ти не си рапер, туку си НБА кошаркар

НБА легендата Шекил О’Нил отворено го критикуваше Џа Морант, откако ѕвездата на Мемфис гризлис доби суспензија откако објави видео на …

Шек со порака за Морант: Ти не си рапер, туку си НБА кошаркар Прочитај повеќе

Џа Морант ќе паузира за да се фокусира на својата „добростојба“

Ѕвездата на Мемфис гризлис, Џа Морант, нема да игра за клубот барем во следните два натпревари, откако преку Инстаграм објави …

Џа Морант ќе паузира за да се фокусира на својата „добростојба“ Прочитај повеќе

Scroll to Top