Top Sport

Џиро ДИталија

(Видео) Евенепел победи на трката против часовникот и стана нов лидер на Џирото

Белгискиот фаворит Ремо Евенепел е победник на деветтата етапа на Џиро Д’Италија, трката на хронометар во должина од 35 километри …

(Видео) Евенепел победи на трката против часовникот и стана нов лидер на Џирото Прочитај повеќе

(Видео) Драматична победа на Педерсен на шестата етапа на Џиро Д’Италија

Данскиот велосипедист Мадс Педерсен е победник на шестата етапа на Џиро Д’Италија, откако главната „потера“ ги фати Австралиецот Сајмон Кларк …

(Видео) Драматична победа на Педерсен на шестата етапа на Џиро Д’Италија Прочитај повеќе

(Видео) Гроувс го доби спринтот, кученце го „нокаутираше“ Евенепел

Австралиецот Кејден Гроувс беше најсилен во хаотичниот спринт на крајот на дождливата петта етапа на Џиро Д’Италија, одбележана со серија …

(Видео) Гроувс го доби спринтот, кученце го „нокаутираше“ Евенепел Прочитај повеќе

(Видео) Милан со победа на втората етапа на Џиро Д’Италија

Италијанскиот дебитант Џонатан Милан е победник на втората етапа на Џиро Д’Италија, откако беше најбрз во спринтерскиот финиш по 202 …

(Видео) Милан со победа на втората етапа на Џиро Д’Италија Прочитај повеќе

Хиндли го освои Џирото по „колапсот“ на Карапаз во претпоследната етапа

Дваесет години откако Кејдел Еванс стана првиот Австралиец кој ја носел розевата маичка на  Џиро Д’Италија, неговиот сонародник Џеј Хиндли …

Хиндли го освои Џирото по „колапсот“ на Карапаз во претпоследната етапа Прочитај повеќе

Тао Гејган Харт е шокантен победник на есенското Џиро Д’Италија

Британскиот велосипедист Тао Гејган Харт е неочекуван победник на Џиро Д’Италија во неделата, победувајќи го Џеј Хиндли во драматичниот финиш …

Тао Гејган Харт е шокантен победник на есенското Џиро Д’Италија Прочитај повеќе

Scroll to Top