Top Sport

Џовани ди Лоренцо

„Протекции“? Спалети ќе го направи Ди Лоренцо нов италијански капитен

Лучано Спалети има голема доверба во својот поранешен играч од Наполи, Џовани ди Лоренцо, што планира тој да биде капитен …

„Протекции“? Спалети ќе го направи Ди Лоренцо нов италијански капитен Прочитај повеќе

Италијанците го загубија Ди Лоренцо за мечот со Македонија

Десниот бек на Наполи, Џовани ди Лоренцо мораше да се повлече од составот на италијанската репрезентација за бараж-мечот за квалификација …

Италијанците го загубија Ди Лоренцо за мечот со Македонија Прочитај повеќе

Scroll to Top