Top Sport

ДР Конго – фудбалска репрезентација

Грешката на Ектор Купер која може да ги чини ДР Конго пласман на СП

Славниот аргентински тренер, Ектор Купер, го направи ветеното и ги однесе ДР Конго до плејофот за влез на Мундијалот во …

Грешката на Ектор Купер која може да ги чини ДР Конго пласман на СП Прочитај повеќе

„Стариот лисец“ Ектор Купер седна на клупата на ДР Конго – целта е пласман во Катар

Аргентинскиот тренер Ектор Купер е именуван за селектор на фудбалската репрезентација на ДР Конго, соопштија од Фудбалскиот сојуза на оваа …

„Стариот лисец“ Ектор Купер седна на клупата на ДР Конго – целта е пласман во Катар Прочитај повеќе

АФЦОН: Сензацијата Мадагаскар во четврт-финале (видео)

Фудбалската репрезентација на Мадагаскар го продолжи настапот од соништата на Африканскиот куп на нации, откако на пенали го ДР Конго …

АФЦОН: Сензацијата Мадагаскар во четврт-финале (видео) Прочитај повеќе

Салах и „фараоните“ до лесна победа на луда атмосфера во Каиро (видео)

Домаќините на Африканскиот куп на нации, Египет, ја забележаа и втората победа во вториот меч на натпреварувањето, покажувајќи дека се …

Салах и „фараоните“ до лесна победа на луда атмосфера во Каиро (видео) Прочитај повеќе

Најскап африкански фудбалер е… Бакамбу? (видео)

Седрик Бакамбу стана најскапиот африкански фудбалер во историјата по потписот со тимот од Кинеската супер лига, Пекинг Гуоан. 26-годишниот репрезентативец …

Најскап африкански фудбалер е… Бакамбу? (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top