Top Sport

Дуван Запата

Голгетерот на Аталанта, Запата: Ми годи што ме поврзуваат со Реал Мадрид

Колумбискиот фудбалски напаѓач Дуван Запата (28) со своите мајстории на зелениот терен ја одбележа сезоната во Серија А. Чудесниот напаѓач …

Голгетерот на Аталанта, Запата: Ми годи што ме поврзуваат со Реал Мадрид Прочитај повеќе

Аталанта не се откажува од ЛШ – Запата донесе кам-бек победа кај Наполи (видео)

Аталанта, повторно предводена од нивниот фантастичен колумбиски напаѓач Дуван Запата стигна до 2:1 победа на гостувањето кај Наполи во последниот …

Аталанта не се откажува од ЛШ – Запата донесе кам-бек победа кај Наполи (видео) Прочитај повеќе

Запата е незапирлив, 17 гола на десет натпревари (Видео)

Дуван Запата во моментов е најпрдуктивниот напаѓач во светот на фудбалот. Колумбиецот има статистика каква што немаат ниту Меси, Роналдо, …

Запата е незапирлив, 17 гола на десет натпревари (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top