Top Sport

ЕУРО 2020

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд

Португалија ја забележа шестата победа во шест меча во квалификациите за Европското првенство во 2024 година, декласирајќи го досега најпријатното …

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд Прочитај повеќе

Англичаните казнети со еден меч без публика по хаосот на финалето на ЕУРО 2020

Англија доби казна од еден меч без публика од страна на УЕФА, по хаосот на „Вембли“ за време на финалето …

Англичаните казнети со еден меч без публика по хаосот на финалето на ЕУРО 2020 Прочитај повеќе

Техничкиот извештај на УЕФА објаснува зошто Италија ја победи Англија

УЕФА го објави својот технички извештај за Европското првенство во 2020, во кој дефинитираше како Италија предводена од селекторот Роберто …

Техничкиот извештај на УЕФА објаснува зошто Италија ја победи Англија Прочитај повеќе

Италијанскиот херој Спинацола пишува книга за ЕУРО 2020

Левиот бек на Рома и на италијанската репрезентација, Леонардо Спинацола почна со пишување на книга за неговото искуство на Европското …

Италијанскиот херој Спинацола пишува книга за ЕУРО 2020 Прочитај повеќе

Италија во финалето по пенал-драмата! Мората трагичар за Шпанците!

Италија е првиот финалист на Европското првенство во фудбал, откако во драматична пенал-завршница, успеаја да бидат подобри од Шпанците со …

Италија во финалето по пенал-драмата! Мората трагичар за Шпанците! Прочитај повеќе

Ериксен и медицинскиот тим кој му го спаси животот се поканети на финалето на ЕУРО

Кристијан Ериксен, неговата сопруга и медицинскиот тим кој му го спаси животот по срцевиот напад на мечот со Финска на …

Ериксен и медицинскиот тим кој му го спаси животот се поканети на финалето на ЕУРО Прочитај повеќе

Шпанците ја контролираат топката, Италијанците чекаат шанса – 0:0 по првото полувреме

Шпанија и Италија не успеаја да постигнат гол во првите 45 минути од првото полуфинале на ЕУРО 2020, во полувреме …

Шпанците ја контролираат топката, Италијанците чекаат шанса – 0:0 по првото полувреме Прочитај повеќе

Мората на клупа, Луис Енрике му го дава првиот старт на Ојарзабал против Италија

Шпанскиот селектор Луис Енрике цело ЕУРО 2020 го бранеше Алваро Мората од критиките на шпанската јавност, за вечерва да реши …

Мората на клупа, Луис Енрике му го дава првиот старт на Ојарзабал против Италија Прочитај повеќе

Scroll to Top