Top Sport

Ф1

Хамилтон со прозивка до Ферари: Зошто не се борите против расизмот?

Одлуката пред почетокот на Ф1 трките пилотите со клекнување да ја поддржат борбата против расизмот предизвика негативни реакции, затоа што …

Хамилтон со прозивка до Ферари: Зошто не се борите против расизмот? Прочитај повеќе

Австрија беше брутална за Ред Бул, вели првиот човек на „биковите“

Сезоната во Формула 1 почна, но за екипата на Ред Бул беше катастрофално. На првата трка во Австрија победи Валтери …

Австрија беше брутална за Ред Бул, вели првиот човек на „биковите“ Прочитај повеќе

Хамилтон: Судирот со Албон беше обичен тркачки инцидент (видео)

Луис Хамилтон го загуби местото на подиумот на Австриското ГП, откако доби петсекундна казна за предизвикување судир со Александер Албон …

Хамилтон: Судирот со Албон беше обичен тркачки инцидент (видео) Прочитај повеќе

Хамилтон пак ги обвини ривалите: Ако молчите за расизмот, тогаш сте соучесници

Шесткратниот светски шампион Луис Хамилтон повторно изрази разочарување од некои свои ривали поради „соучесничката тишина“ околу прашањата за расизмот по …

Хамилтон пак ги обвини ривалите: Ако молчите за расизмот, тогаш сте соучесници Прочитај повеќе

ФИА го предупреди Фетел за посетата на боксот на Ред бул (видео)

Себастијан Фетел вчера беше забележан како оди на „разговор“ кај својот поранешен клуб Ред бул и единствената официјална реакција на …

ФИА го предупреди Фетел за посетата на боксот на Ред бул (видео) Прочитај повеќе

Контроверзи пред стартот – Ред бул вложија протест за ДАС-системот на Мерцедес

Ред бул рејсинг останаа на зборот и вложија протест против „ДАС“ (Dual-Axis Steering) системот на шампионскиот тим на Мерцедес пред …

Контроверзи пред стартот – Ред бул вложија протест за ДАС-системот на Мерцедес Прочитај повеќе

Фетел бил изненаден што Ферари решија да не го заддржат

Четирикратниот светски шампион, Себастијан Фетел признава дека бил изненаден кога шефот на Ферари, Матија Биното во телефонски разговор му кажал …

Фетел бил изненаден што Ферари решија да не го заддржат Прочитај повеќе

Scroll to Top