Top Sport

Фернандо Јеро

Фернандо Јеро ќе биде спортски директор на Чивас Гвадалахара

Еден од најистакнатите шпански фудбалери на сите времиња, Фернандо Јеро, кариерата ќе ја продолжи во Мексико. Тој 14 години беше …

Фернандо Јеро ќе биде спортски директор на Чивас Гвадалахара Прочитај повеќе

Шустер: Шпанија има еден проблем, Јеро не е тренер

Легендарниот германски плејмејкер Бернд Шустер вели дека неискуството на Фернандо Јеро може да се покаже како клучно за шпанската репрезентација …

Шустер: Шпанија има еден проблем, Јеро не е тренер Прочитај повеќе

Нема бунт во тимот, сите Шпанци посакуваат успех во Русија

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, Луис Рубиалес, рекол дека во редовите на националниот тим не се случил никаков бунт, …

Нема бунт во тимот, сите Шпанци посакуваат успех во Русија Прочитај повеќе

Јеро: Не можам да сменам за два дена тоа што се градеше две години

Фернандо Јеро се најде во незавидна ситуација да стане шпански селектор на еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија …

Јеро: Не можам да сменам за два дена тоа што се градеше две години Прочитај повеќе

Scroll to Top