Top Sport

ФИФПро

ЕА спортс и ФИФПро му одговорија на Ибрахимовиќ и Рајола

И покрај изјавата на супер-агентот Мино Рајола дека над 300 познати фудбалери се подготвени да застанат зад Златан Ибрахимовиќ во …

ЕА спортс и ФИФПро му одговорија на Ибрахимовиќ и Рајола Прочитај повеќе

ФИФПРО: Повеќето фудбалери не можат да си дозволат намалување на платата

Многу професионални фудбалери низ целиот свет заработуваат малку повеќе од просечна плата и не можат да си дозволат нивните плати …

ФИФПРО: Повеќето фудбалери не можат да си дозволат намалување на платата Прочитај повеќе

ФИФА: Фудбалерите да прифатат намалување на платите

Светската фудбалска организација (ФИФА) бара начини како да ја ублажи кризата што ја предизвика пандемијата со вирусот КОВИД-19. Челниците на …

ФИФА: Фудбалерите да прифатат намалување на платите Прочитај повеќе

ФИФПРО: Фудбалерите на Наполи се жртви на злоупотреба и застрашување

Одлуката на Наполи да ги казни фудбалерите со значителен дел од нивните плати е неоправдана, смета синдикатот на фудбалери ФИФПРО, …

ФИФПРО: Фудбалерите на Наполи се жртви на злоупотреба и застрашување Прочитај повеќе

УЕФА незадоволна: Интер не го следел протоколот за анти-расизам

Европската фудбалска „куќа“ (УЕФА) вели дека е загрижена од однесувањето на Интер по расистичките навреди кон дефанзивецот на Наполи, Калиду …

УЕФА незадоволна: Интер не го следел протоколот за анти-расизам Прочитај повеќе

Избрани најдобрите 11, во составот нема место за Салах и Куртоа

Наградите на ФИФА повторно носат изненадувања. Во изборот на ФИФПро најдобрите 11 во минатата сезона, нема место за најдобриот голман …

Избрани најдобрите 11, во составот нема место за Салах и Куртоа Прочитај повеќе

ФИФПро: Фудбалерите ќе можат да си одат доколку не земаат плата

ФИФА и Синдикатот на професионалните фудбалери (ФИФПро) потпишале договор кој ќе ги штити играчите од самовилието на клубовите и ќе …

ФИФПро: Фудбалерите ќе можат да си одат доколку не земаат плата Прочитај повеќе

ФИФПро се откажа од судскиот случај за трансфер системот

Светскиот синдикат на фудбалери (ФИФПро) се согласи да ги повлече сите судски тужби околу трансфер системот пред Европската Комисија откако …

ФИФПро се откажа од судскиот случај за трансфер системот Прочитај повеќе

Scroll to Top