Top Sport

Француско ГП

(Видео) Бецеки со победа на хаотичната трка број 1.000 во Мото ГП шампионатот

„Наследникот“ на Валентино Роси, Марио Бецеки е победник на Француското ГП, 1.000-та трка во Мото ГП шампионатот, избегнувајќи го хаосот …

(Видео) Бецеки со победа на хаотичната трка број 1.000 во Мото ГП шампионатот Прочитај повеќе

Ферстапен со мајсторска победа над Хамилтон на Пол Рикар!

Во една од најнеизвесните трки досега во Формула 1 шампионатот, Макс Ферстапен во претпоследниот круг успеа да го помине светскиот …

Ферстапен со мајсторска победа над Хамилтон на Пол Рикар! Прочитај повеќе

Ферстапен му го подари првото место на Хамилтон на стартот во Франција

Очекуваната битка на Француското ГП помеѓу Макс Ферстапен и Луис Хамилтон имаше неочекуван епилог во првиот круг, откако освојувачот на …

Ферстапен му го подари првото место на Хамилтон на стартот во Франција Прочитај повеќе

Продолжува Мото ГП „вртелешката“ – Петручи е седми различен победник во 2020

Возачот на Дукати, Италијанецот Данило Петручи стана седмиот различен победник во Мото ГП шампионатот оваа сезона, откако на влажната патека …

Продолжува Мото ГП „вртелешката“ – Петручи е седми различен победник во 2020 Прочитај повеќе

Рикардо доби две казни „лудачкиот“ потег но им порача на ривалите: Да ги е.ам сите! (видео)

Возачот на Рено, Даниел Рикардо ја објасни својата страна на приказната за „лудачкиот“ потег во последниот круг на Француското ГП …

Рикардо доби две казни „лудачкиот“ потег но им порача на ривалите: Да ги е.ам сите! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top