Top Sport

Френк Лампард

Лампард пред враќање во Челси, Сари е фаворит за клупата на Јуве!?

Легендата на лондонски Челси, Френк Лампард би моѓел да стане менаџер на „сините“, пишуваат медиумите на Островот. Според информациите пак …

Лампард пред враќање во Челси, Сари е фаворит за клупата на Јуве!? Прочитај повеќе

Дерби прославиле со многу алкохол, менаџерот Лампард ја платил сметката

Менаџерот на Дерби Каунти Френк Лампард и неговите фудбалери до раните утрински часови го прославувале пласманот во финалето на плеј-офот. …

Дерби прославиле со многу алкохол, менаџерот Лампард ја платил сметката Прочитај повеќе

Лампард и Дерби каунти против Астон Вила и Џон Тери за влез во Премиер лигата! (видео)

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога …

Лампард и Дерби каунти против Астон Вила и Џон Тери за влез во Премиер лигата! (видео) Прочитај повеќе

Лампард убаво пречекан кај Челси, и испратен дома со пораз (видео)

Френк Лампард  доби аплаузи и овации на „Стемфорд бриџ“, но Челси немаше милост кон неговиот Дерби каунти совладувајќи ги со …

Лампард убаво пречекан кај Челси, и испратен дома со пораз (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top