Top Sport

Германија – ракометна репрезентација

Невозможна мисија! Македонија во група со Германија, Франција и Швајцарија на ЕП 2024

Македонската ракометна репрезентација немаше многу среќа на ждрепката за групите на Европското првенство во Германија во 2024 година, добивајќи го …

Невозможна мисија! Македонија во група со Германија, Франција и Швајцарија на ЕП 2024 Прочитај повеќе

Французите со камбек ја „суредија“ Германија за полуфинале против Шведска

Франција и Шведска ќе се судрат во второто полуфинале на Светското првенство во Полска и Шведска, откако двете репрезентации ги …

Французите со камбек ја „суредија“ Германија за полуфинале против Шведска Прочитај повеќе

Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки

Данска избегна секакви „математики“ и лесно со 30:25 беше подобра од Египет за да го добие можеби најлесниот противник во …

Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки Прочитај повеќе

Унгарија со гол на 7 секунди пред крај до победа над Португалија!

Унгарија пред 20.000 домашни навивачи во Будимпешта, стигна до драматична 31:30 (14:15) победа над Португалија за да ги заддржат шансите …

Унгарија со гол на 7 секунди пред крај до победа над Португалија! Прочитај повеќе

Scroll to Top