Top Sport

Голден Стејт вориорс

(Видео) Лејкерси го „здробија“ шампионот Голден Стејт

Лос Анџелес лејкерс го презедоа водството во полуфиналето на Западната конференција, поведувајќи со 2:1 против Голден Стејт вориорс по неверојатната …

(Видео) Лејкерси го „здробија“ шампионот Голден Стејт Прочитај повеќе

Кингс со прва плејоф победа по 17 години, Харден и Сиксерс со тројкашки рекорд

Деарон Фокс постигна 38 поени во својот прв меч во плејофот во кариерата и заедно со Малик Монк посстигнаа 28 …

Кингс со прва плејоф победа по 17 години, Харден и Сиксерс со тројкашки рекорд Прочитај повеќе

Клеј Томпсон трет НБА кошаркар со 300 „тројки“ во една сезона

Кошаркарот на Голден Стејт вориорс, Клеј Томпсон стана само третиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој во една сезона …

Клеј Томпсон трет НБА кошаркар со 300 „тројки“ во една сезона Прочитај повеќе

Голден Стејт поразен во Мемфис, жесток клинч меѓу Брукс и Грин

Мемфис Гризлис, и без помошта на Џа Морант, славеше убедливо (131:110) против Голден Стејт Вориорс во еден од најинтересните дуели …

Голден Стејт поразен во Мемфис, жесток клинч меѓу Брукс и Грин Прочитај повеќе

Никола Јокиќ го надмина Вилт Чемберлен, Голден Стејт загуби од Орландо

Србинот Никола Јокиќ, кошаркарот на Денвер Нагетс, стана центар со најмногу трипл-дабл постигнувања во историјата на НБА. Во третата четвртина …

Никола Јокиќ го надмина Вилт Чемберлен, Голден Стејт загуби од Орландо Прочитај повеќе

Scroll to Top