Top Sport

Хартс

Фиорентина ги „здроби“ Хартс, Партизан пак „пеницилин“ за Келн

Фиорентина по лошиот старт на европската сезона во Конференциската лига Европа, влезе во ритам, откако со 5:1 го „здроби“ шкотскиот …

Фиорентина ги „здроби“ Хартс, Партизан пак „пеницилин“ за Келн Прочитај повеќе

Фудбалерите на Фиорентина направиле хаос во Шкотска, се правдаат дека немале топла вода!

Фудбалерите на Фиорентина од шкотските медиуми се обвинети дека се „арогантни и недисциплинирани“, откако на социјалните мрежи се појавија снимки …

Фудбалерите на Фиорентина направиле хаос во Шкотска, се правдаат дека немале топла вода! Прочитај повеќе

Рекордот на Селтик застана на 69 меча по декласирањето од Хартс (видео)

Рекордната низа без пораз на Селтик заврши на 69 натпревари, откако во неделата, шкотскиот шампион доживеа тежок пораз од 4:0 …

Рекордот на Селтик застана на 69 меча по декласирањето од Хартс (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top