Top Sport

Извиѓач Љубушки

Вардар со победа кај Извиѓач ја заврши групата во СЕХА лига

Скопски Вардар со победа од 31-28 (на полувреме беше 16-10) нагости кај последнопласираниот тим на Извиѓач ја заврши групната фаза …

Вардар со победа кај Извиѓач ја заврши групата во СЕХА лига Прочитај повеќе

Металург со драматична победа кај фенерџијата Извиѓач! (видео)

Металург во драматична завршница дојде до 31:30 победа во дербито на дното во регионалната СЕХА-лига, триумфирајќи на гости кај босанскохерцеговскиот …

Металург со драматична победа кај фенерџијата Извиѓач! (видео) Прочитај повеќе

Нексе му се приклучи на ППД Загреб на врвот на СЕХА лигата (видео)

Хрватскиот вице-шампион Нексе ја совлада Војводина со 29:23 (15:9) за шеста победа во првите седум меча во СЕХА лигата и …

Нексе му се приклучи на ППД Загреб на врвот на СЕХА лигата (видео) Прочитај повеќе

СЕХА: Металург и Извиѓач ги поделија поените во дербито на дното, Нексе држи ритам (видео)

Металург беше на чекор до својата прва победа во СЕХА лигата оваа сезона, откако во четвртото коло го пречека Извиѓач …

СЕХА: Металург и Извиѓач ги поделија поените во дербито на дното, Нексе држи ритам (видео) Прочитај повеќе

СЕХА: Нексе со драматична втора победа, Татран сигурен во Нови Сад (видео)

По историската прва победа во историјата над ППД Загреб, Нексе стигна и до вториот триумф во СЕХА-лигата, победувајќи на гостувањето …

СЕХА: Нексе со драматична втора победа, Татран сигурен во Нови Сад (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top