Top Sport

јанис адетокумбо

Грција без Јанис Адетокумбо на Светското првенство

Најдобриот играч на кошаркарската репрезентација на Грција, Јанис Адетокумбо, нема да игра на претстојното Светско првенство во Јапонија, Индонезија и …

Грција без Јанис Адетокумбо на Светското првенство Прочитај повеќе

Мбапе ја сподели молбата на Адетокумбо: Ал-Хилал, земете ме мене, личам на него!

Двократниот МВП на НБА лигата, грчкиот кошаркар Јанис Адетокумбо очигледно ги следи случувањата во фудбалскиот свет, откако прати порака до …

Мбапе ја сподели молбата на Адетокумбо: Ал-Хилал, земете ме мене, личам на него! Прочитај повеќе

Грција ќе го чека Адетокумбо до последен момент за Мундобаскет

Најдобриот грчки кошаркар Јанис Адетокумбо најверојатно ќе го пропушти Светското првенство кое од 25. август се одржува на Филипините, Јапонија …

Грција ќе го чека Адетокумбо до последен момент за Мундобаскет Прочитај повеќе

Браќата Адетокумбо стана акционери на фудбалскиот клуб Нешвил СЦ

Ѕвездата на Милвоки бакс, Јанис Адетокумбо, неговите тројца браќа Танасис (кој исто игра во Милвоки), Костас (кој игра во Турција) …

Браќата Адетокумбо стана акционери на фудбалскиот клуб Нешвил СЦ Прочитај повеќе

Јокиќ со трипл-дабл во триумфот на Денвер, маестрален беше и Адетокумбо

Кошаркарите на Денвер го победија Голден Стејт Вориорс со 134:117, а Никола Јокиќ имаше уште една одлична партија. Српскиот центар …

Јокиќ со трипл-дабл во триумфот на Денвер, маестрален беше и Адетокумбо Прочитај повеќе

Леброн и Јанис капитени, Никола Јокиќ по петти пат дел од НБА ол-стар викендот

Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, ќе биде стартер во тимот на Западот на претстојниот НБА ол-стар викенд. Србинот по …

Леброн и Јанис капитени, Никола Јокиќ по петти пат дел од НБА ол-стар викендот Прочитај повеќе

Адетокумбо имаше помалку поени од скокови и асистенции, но Милвоки победи

Атланта Хоукс без помошта на Тре Јанг не успеа да избегне пораз од Милвоки на домашен терен. Тие загубија со …

Адетокумбо имаше помалку поени од скокови и асистенции, но Милвоки победи Прочитај повеќе

Јокиќ, Букер, Тејтум и Адетокумбо блескаа изминатата ноќ во НБА

Кошаркарите на Денвер го победија Хјустон со 120:100 и ја остварија четвртата последовна победа во НБА лигата. Најефикасни во тимот …

Јокиќ, Букер, Тејтум и Адетокумбо блескаа изминатата ноќ во НБА Прочитај повеќе

Scroll to Top