Top Sport

Јирген Клоп

Дали Клоп признава дека Ливерпул нема пари за трансфери во јануари?

Јирген Клоп инсистира дека трансферите во Ливерпул се „дневна тема“, уште еднаш посочувајќи дека Ливерпул немаат многу пари за трансфери …

Дали Клоп признава дека Ливерпул нема пари за трансфери во јануари? Прочитај повеќе

Клоп одговори: Јас не сум Алекс Фергусон, не играм ментални игри

Јирген Клоп му одговори на поранешниот премиерлигашки судија Марк Клатенбург, кој го нарече менаџерот на Ливерпул лицемер кој игра ментални …

Клоп одговори: Јас не сум Алекс Фергусон, не играм ментални игри Прочитај повеќе

Клатенбург контра Клоп: Јирген е лицемер и сака да влијае на судиите

Англискиот фудбалски судија, Марк Клатенбург смета дека Јирген Клоп е загрижен од формата на Манчестер јунајтед и затоа реши да …

Клатенбург контра Клоп: Јирген е лицемер и сака да влијае на судиите Прочитај повеќе

Фудбалерите не сакаат да бидат краткотрајно решение во Ливерпул?

Познатиот италијански фудбалски новинар и „експерт“ за трансфери, Фабрицио Романо тврди дека „многу фудбалери сега не сакаат да играат за …

Фудбалерите не сакаат да бидат краткотрајно решение во Ливерпул? Прочитај повеќе

Пред пет години Клоп славеше реми со ВБА, сега беше бесен на тактиката на Алардајс

Пред пет години, Јирген Клоп и Ливерпул беа предмет на потсмев на социјалните мрежи откако по 2:2 ремито со Вест …

Пред пет години Клоп славеше реми со ВБА, сега беше бесен на тактиката на Алардајс Прочитај повеќе

Клоп: Мехмет Шол знае за фудбалот, колку што јас знам за автомобили

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп влезе во остар напад на поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Мехмет Шол, велејќи дека тој …

Клоп: Мехмет Шол знае за фудбалот, колку што јас знам за автомобили Прочитај повеќе

Scroll to Top