Top Sport

Јошко Миленкоски

Миленкоски: Благодариме за поддршката, го исполнивме сонот, ќе играме осминафинале против Италија

Одбојкарската репрезентација на Македонија испиша историја, на домашен терен оствари две победи и се пласираше во осминафиналето на Европското првенство, …

Миленкоски: Благодариме за поддршката, го исполнивме сонот, ќе играме осминафинале против Италија Прочитај повеќе

Миленкоски: Успехот е плод на макотрпна работа, да уживаме на дуелот со Полска

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја победи Црна Гора со 3:0 во сетови и стигна до вториот триумф на Европското првенство, …

Миленкоски: Успехот е плод на макотрпна работа, да уживаме на дуелот со Полска Прочитај повеќе

Миленкоски: Имаме квалитет, треба да учиме од грешките и да се подобруваме

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија вечерва (20 часот) гостува против Хрватска во четвртиот натпревар од групата во Златната Европска лига. …

Миленкоски: Имаме квалитет, треба да учиме од грешките и да се подобруваме Прочитај повеќе

Јошко Миленкоски и следната сезона ќе го предводи ПАОК

Селекторот на одбојкарската репрезентација на Македонија, Јошко Миленкоски, и следната сезона ќе остане на клупата на грчкиот клуб ПАОК. Тој …

Јошко Миленкоски и следната сезона ќе го предводи ПАОК Прочитај повеќе

Миленкоски: Мечевите во Златната Европска лига се добра подготовка за ЕП

Одбојкарските репрезентации на Македонија, и мажите и жените, утре ќе бидат домаќини на натпревари од Европската лига. Најдобрите наши одбојкари …

Миленкоски: Мечевите во Златната Европска лига се добра подготовка за ЕП Прочитај повеќе

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Златната Европска лига

Двете сениорски одбојкарски репрезентации за два дена ќе ја почнат новата авантура во Европската лига. Мажите за првпат ќе играат …

Миленкоски: Одбојкарите се подготвени за стартот на Златната Европска лига Прочитај повеќе

Миленкоски: Дојде вистинското време за повторно да работам со македонската репрезентација

Најдобриот македонски одбојкарски стратег Јошко Миленкоски по 15 години се врати на кормилото на нашиот национален тим. По меѓународните клупски …

Миленкоски: Дојде вистинското време за повторно да работам со македонската репрезентација Прочитај повеќе

Јошко Миленковски по 15 години повторно македонски селектор

Славниот поранешен македонски селектор, Јошко Миленковски по 15 години повторно се враќа на својата позиција, потврдија од Одбојкарската федерација на …

Јошко Миленковски по 15 години повторно македонски селектор Прочитај повеќе

Scroll to Top