Top Sport

Карабао куп

ЕФЛ призна дека направиле грешка со ждрепката за Англискиот лига куп

Њукасл, покрај тоа што добија пеколна група при враќањето во Лигата на шампионите (со Милан, Борусија Дортмунд и Пари Сен-Жермен), …

ЕФЛ призна дека направиле грешка со ждрепката за Англискиот лига куп Прочитај повеќе

(Видео) Фулам го елиминираше Тотенхем во Лига купот по пенал-драмата

Фулам успеа да го елиминира Тотенхем во второто коло на Англискиот лига куп (Карабао купот), откако беа поуспешни на пенали …

(Видео) Фулам го елиминираше Тотенхем во Лига купот по пенал-драмата Прочитај повеќе

„Препородот“ на Тен Хаг почна – Манчестер јунајтед е шампион од Лига-купот

Само три дена откако ја совладаа Барселона на „Олд Трафорд“ во меч кој менаџерот Ерик Тен Хаг го нарече „најдобар …

„Препородот“ на Тен Хаг почна – Манчестер јунајтед е шампион од Лига-купот Прочитај повеќе

Манчестер сити со првиот трофеј оваа сезона, Тотенхем пак со празни раце

Чекањето за трофеј на Тотенхем ќе продолжи, откако Манчестер сити со доцниот гол на Ајмерик Лапорт стигна до 1:0 победа …

Манчестер сити со првиот трофеј оваа сезона, Тотенхем пак со празни раце Прочитај повеќе

Конечно! Англиското лига-куп финале Сити-Тотенхем пред 8.000 гледачи

Финалето од Карабао купот помеѓу Тотенхем и Манчестер сити ќе биде поседено од околу 8.000 навивачи по потврдата дека тој …

Конечно! Англиското лига-куп финале Сити-Тотенхем пред 8.000 гледачи Прочитај повеќе

Кавани ги „скрши“ Евертон и ги однесе Јунајтед во полуфинале на Карабао купот

Единсон Кавани во 88. минута го „скрши“ отпорот на Евертон за да донесе 2:0 победа на „Гудисон парк“ и пласман …

Кавани ги „скрши“ Евертон и ги однесе Јунајтед во полуфинале на Карабао купот Прочитај повеќе

Чиракот не може против мајсторот – Сити го декласираше Арсенал

Манчестер сити ја продолжи својата неверојатна низа во англискиот лига куп (Карабао купот), откако на „Емирати“, тимот на Пеп Гвардиола …

Чиракот не може против мајсторот – Сити го декласираше Арсенал Прочитај повеќе

Scroll to Top