Top Sport

кристијан ериксен

Тен Хаг: Ериксен ќе се врати пред крајот на сезоната

Кристијан Ериксен „дефинтивино“ ќе заигра за Манчестер јунајтед оваа сезона, инсистира менаџерот Ерик Тен Хаг, иако првите прогнози по повредата …

Тен Хаг: Ериксен ќе се врати пред крајот на сезоната Прочитај повеќе

Ериксен: Се чувствувам неверојатно, после сѐ ќе играм на Светско првенство

Кристијан Ериксен се подготвува да игра за фудбалската репрезентација на Данска на Светското првенство во Катар. Покрај се што доживеа, …

Ериксен: Се чувствувам неверојатно, после сѐ ќе играм на Светско првенство Прочитај повеќе

УЕФА му исплатила 3 милиони евра на Интер за Кристијан Ериксен

Кристијан Ериксен преживеа срцев удар на натпреварот меѓу Данска и Финска на минатогодишното Европско првенство, а потоа му беше поставен …

УЕФА му исплатила 3 милиони евра на Интер за Кристијан Ериксен Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед го завршуваат „пазарот“ од 227 милиони фунти, Де Јонг ќе почека

Со потврдениот трансфер на Антони од Ајакс и пристигнувањето на позајмица на голманот Мартин Дубравка од Њукасл, Манчестерјунајтед го завршуваааат …

Манчестер јунајтед го завршуваат „пазарот“ од 227 милиони фунти, Де Јонг ќе почека Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед го промовира Ериксен: Дојдов во најголемиот клуб во светот

Данскиот репрезентативец Кристијан Ериксен e промовиран во дресот на Манчестер Јунајтед. Неговата неверојатна приказна откако пред една година колабира на …

Манчестер Јунајтед го промовира Ериксен: Дојдов во најголемиот клуб во светот Прочитај повеќе

Тен Хаг ги сака и Де Јонг и Ериксен – Јунајтед веќе нема да играат на „контри“

Новиот менаџер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг им посочил на водачите на клубот дека му се потребни пет засилувања …

Тен Хаг ги сака и Де Јонг и Ериксен – Јунајтед веќе нема да играат на „контри“ Прочитај повеќе

Scroll to Top