Top Sport

Кристијан Виери

Бобо Виери: Влаховиќ е класа, во Баерн ќе дава по 30 гола во сезона како од шега

Легендарниот италијански фудбалски напаѓа, Кристијан (Бобо) Виери со пофалби за играта на младиот српски голгетер, Душан Влаховиќ. Тој напаѓачот на …

Бобо Виери: Влаховиќ е класа, во Баерн ќе дава по 30 гола во сезона како од шега Прочитај повеќе

Виери: По Халанд, Душан Влаховиќ е најдобриот напаѓач во Европа

Легендарниот поранешен италијански напаѓач, Кристијан Виери признава дека е воодушевен од ѕвездата на Фиорентина Душан Влаховиќ по шпекулациите дека е …

Виери: По Халанд, Душан Влаховиќ е најдобриот напаѓач во Европа Прочитај повеќе

Виери: За голот против ПАОК ме наградија со „Ферари 550 Маранело“ (Видео)

Кристијан Виери еден од најдобрите напаѓачи во својата генерација во сезоната 1997/1998 беше член на Атлетико Мадрид. Во Мадрид се …

Виери: За голот против ПАОК ме наградија со „Ферари 550 Маранело“ (Видео) Прочитај повеќе

Виери со супер-приказна за Тарибо Вест, Бог и Марчело Липи!

Кристијан „Бобо“ Виери за време на карантинот поради корона вирусот е постојано активен на Инстаграм со приказни за своите поранешни …

Виери со супер-приказна за Тарибо Вест, Бог и Марчело Липи! Прочитај повеќе

Виери: Бобан има мади.а, Газидис е кукавица која работи зад грб!

Поранешниот италијански фудбалер, Кристијан Виери смета дека директорот на Милан, Иван Газидис е виновен за хаосот во екипата. Италијанецот смета …

Виери: Бобан има мади.а, Газидис е кукавица која работи зад грб! Прочитај повеќе

Виери: Ова е најдобрата трка за скудетото во последните 15 години

Пред дуелот на неговите два поранешни клуба, Интер и Лацио вечерва, Кристијан Бобо Виери оценува дека ја гледаме најдобрата трка …

Виери: Ова е најдобрата трка за скудетото во последните 15 години Прочитај повеќе

Виери: Сега ти е потребно да имаш добар Инстаграм за да бидеш напаѓач! (видео)

Кристијан Бобо Виери влезе во лут напад на новата генерација на напаѓачи, велејќи дека тие се повеќе заинтересирани за своите …

Виери: Сега ти е потребно да имаш добар Инстаграм за да бидеш напаѓач! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top