Top Sport

Ла лига

Капитенски! Рамос ги однесе Реал Мадрид на четири поени од Барса! (видео)

Реал Мадрид направи огромен чекор кон шпанската титула, откако дури во 79. минута од мечот успеаја да го „скршат“ отпорот …

Капитенски! Рамос ги однесе Реал Мадрид на четири поени од Барса! (видео) Прочитај повеќе

Сосиедад со пресврт го поттурна Еспањол кон втората лига (видео)

Реал Сосиедад по четири порази во низа, конечно, успеа да стигне до тешко извојувана 2:1 победа над Еспањол, со која …

Сосиедад со пресврт го поттурна Еспањол кон втората лига (видео) Прочитај повеќе

„Мечот на пеналите“ заврши 2-2, Барса е чекор назад од титулата (видео)

Ефикасен и возбудлив меч одиграа Барселона и Атлетико Мадрид вечерва на „Ноу Камп“. Конечниот резултат по 90 минути игра беше …

„Мечот на пеналите“ заврши 2-2, Барса е чекор назад од титулата (видео) Прочитај повеќе

Севилја лесно против Леганес кој „со една нога“ е во Сегунда (видео)

Екипата на Севилја вечерва славеше лесна и убедлива победа на гостувањето кај претпоследната екипа во Ла лига, Леганес. Резултатот по …

Севилја лесно против Леганес кој „со една нога“ е во Сегунда (видео) Прочитај повеќе

Бензема и Касемиро со „магија“, Реал победи во Барселона (видео)

Реал Мадрид стигна до 1:0 победа на гостувањето кај „фенерџијата“ Еспањол, за да се врати на првото место во шпанската …

Бензема и Касемиро со „магија“, Реал победи во Барселона (видео) Прочитај повеќе

Вилјареал продолжи со лудата летна серија, овојпат падна Валенсија (видео)

Вилјареал се искачи на петтото место во Ла лига со 2:0 победата над Валенсија, со која продолжи фантастичната серија на …

Вилјареал продолжи со лудата летна серија, овојпат падна Валенсија (видео) Прочитај повеќе

Барди со магичен гол, Леванте го „здроби“ Бетис (видео)

Македонскиот репрезентативец Енис Барди постигна фантастичен гол при убедливата 4:2 победа на Леванте над Реал Бетис за да се одвојат …

Барди со магичен гол, Леванте го „здроби“ Бетис (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top