Top Sport

Ленокс Луис

Пред 18 години Ленокс Луис го „поништи“ Мајк Тајсон (видео)

„Пирамид арената“ во Мемфис, Тенеси пред 18 години беше домаќин на една од највозбудливите пресметки во тешката категорија, во која …

Пред 18 години Ленокс Луис го „поништи“ Мајк Тајсон (видео) Прочитај повеќе

Ленокс Луис: Холифилд, а не Тајсон ми беше најтешкиот противник (видео)

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Ленокс Луис вели дека Ивандер Холифилд бил далеку посилен противник во неговата кариера од …

Ленокс Луис: Холифилд, а не Тајсон ми беше најтешкиот противник (видео) Прочитај повеќе

Ленокс Луис: Мислев дека Тајсон сака да ми ја скине главата!

Поранешниот светски боксерски шампион во тешка категорија, Британецот Ленокс Луис опиша како изгледало спарингувањето со „железниот“ Мајк Тајсон. Тие двајца …

Ленокс Луис: Мислев дека Тајсон сака да ми ја скине главата! Прочитај повеќе

Ентони Џошуа се налути: Ленокс Луис секогаш бил кловн

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ентони Џошуа го нарече својот британски сонародник, легендарниот Ленокс Луис „кловн“ откако тој ги критикуваше …

Ентони Џошуа се налути: Ленокс Луис секогаш бил кловн Прочитај повеќе

Ленокс Луис сака меч со Мајк Тајсон, но само за 100 милиони долари (видео)

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Ленокс Луис, вели дека и на 53 години би се вратил во рингот за …

Ленокс Луис сака меч со Мајк Тајсон, но само за 100 милиони долари (видео) Прочитај повеќе

Мајка му не му дала на Ленокс Луис да има ри-меч со Кличко?

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Ленокс Луис мораше да го демантира тврдењето на својот поранешен ривал Виталиј Кличко дека …

Мајка му не му дала на Ленокс Луис да има ри-меч со Кличко? Прочитај повеќе

Ленокс Луис: Јасно е дека Џошуа не сака да боксува со Вајлдер

Поранешниот апсолутен шампион во тешка категорија, Ленокс Луис е разочаран што неговиот сонародник Ентони Џошуа нема желба да стане негов …

Ленокс Луис: Јасно е дека Џошуа не сака да боксува со Вајлдер Прочитај повеќе

Scroll to Top