Top Sport

Лига на нации

Македонија со 10 играчи изддржа за реми кај Грузија

Македонската фудбалска репрезентација останува непоразена по два меча во Лигата на нации на УЕФА, откако на гостувањето кај потенцијалниот противник …

Македонија со 10 играчи изддржа за реми кај Грузија Прочитај повеќе

Шпанците ја „сомлеа“ Украина, Германија само со реми кај Швајцарија

Капитенот Серхио Рамос постигна два гола, Ансу Фати стана најмладиот стрелец во историјата на репрезентацијата, а Феран Торес ги „дотолчи“ …

Шпанците ја „сомлеа“ Украина, Германија само со реми кај Швајцарија Прочитај повеќе

ЛН: Русија „изддржа“ за победа во Унгарија, Финците ја шокираа Ирска

Русија има совршен старт на натпреварите во новото издание на Лигата на нации, откако на тешкото гостување кај Унгарија стигна …

ЛН: Русија „изддржа“ за победа во Унгарија, Финците ја шокираа Ирска Прочитај повеќе

Италијанците со малку среќа до реми со БиХ, Холанѓаните преку Полска

Италија го започна настапот во новото издание на Лигата на нации на УЕФА со 1:1 реми со Босна и Херцеговина …

Италијанците со малку среќа до реми со БиХ, Холанѓаните преку Полска Прочитај повеќе

Шпанија во 96. минута се спаси од пораз кај Германија, Русите пак подобри од Србите

Германија пропушти победа на стартот на второто издание на Лигата на нации на УЕФА, откако на празната „Мерцедес-Бенц арена“ во …

Шпанија во 96. минута се спаси од пораз кај Германија, Русите пак подобри од Србите Прочитај повеќе

Scroll to Top