Top Sport

Лига на шампиони – ракомет

Вардар со пораз ја заврши групата, го чека противникот во осминафинале

Европскиот ракометен шампион, екипата на Вардар со домашен пораз од Монпелје 27-31 ја заврши групната фаза во ракометната ЛШ. Вардарци …

Вардар со пораз ја заврши групата, го чека противникот во осминафинале Прочитај повеќе

Вардар и во Скопје го победи Загреб и мирно го чека ривалот во четвртфинале

Македонскиот ракометен шампион Вардар го победи ППД Загреб и во реваншот во Скопје со резултат 32-30. Двомечот беше речиси решен …

Вардар и во Скопје го победи Загреб и мирно го чека ривалот во четвртфинале Прочитај повеќе

Вардар со тежок триумф во Шведска, Криштопанс и Гедбане се јунаците

Скопски Вардар триумфално го заврши гостувањето кај шведски Кристијанштад во рамки на 13 коло од Лигата на шампиони. По 60 …

Вардар со тежок триумф во Шведска, Криштопанс и Гедбане се јунаците Прочитај повеќе

Нант и Лазаров без одговор за ПСЖ во француското дерби

Пари Сен-Жермен под водство на поранешниот македонски селектор, Раул Гонзалес, со победа се врати во Лигата на шампионите по репрезентативната …

Нант и Лазаров без одговор за ПСЖ во француското дерби Прочитај повеќе

ЕХФ ја одобри „реформата“ –  само најдобрите 16 во Лигата на шампионите

На состанокот на Извршниот комитет на Европската ракометна федерација (ЕХФ) пред финалето од Европското првенство за жени во Париз се …

ЕХФ ја одобри „реформата“ –  само најдобрите 16 во Лигата на шампионите Прочитај повеќе

Металург добро се „држеше“ едно полувреме, но на крајот го запиша и деветтиот пораз во ЛШ

Настапите на Металург во ракометната Лига на шампиони завршија со пораз, деветти во 10 меча оваа сезона, откако на гостувањето …

Металург добро се „држеше“ едно полувреме, но на крајот го запиша и деветтиот пораз во ЛШ Прочитај повеќе

Сѐ се враќа! Вардар го „нокаутираше“ Кјелце за второто место

Последниот меч на Вардар во Лигата на шампионите оваа календарска година заврши со слатка победа од 28:27 и „одмазда“ над …

Сѐ се враќа! Вардар го „нокаутираше“ Кјелце за второто место Прочитај повеќе

Вардар ќе бара „одмазда“ против Кјелце, Металург се збогува со ЛШ

Поранешниот европски шампион Вардар денеска (17.30 часот) во Скопје го пречекува силниот полски клуб Виве Кјелце со силен мотив за …

Вардар ќе бара „одмазда“ против Кјелце, Металург се збогува со ЛШ Прочитај повеќе

Scroll to Top