Top Sport

Лисандро Мартинез

(Видео) „Касапот“ Лисандро Мартинез не признава „пријателски“ меч

Манчестер јунајтед стигнаа до 2:0 победа над Арсенал во Њу Џерси во пријателски меч, кој не наликуваше на таков во …

(Видео) „Касапот“ Лисандро Мартинез не признава „пријателски“ меч Прочитај повеќе

На Вегхорст му останал „прекарот“ Бобо кој му го подари Лео Меси

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Лисандро Мартинез продолжил да го вика својот нов соиграч, холандскиот репрезентаативец Вут Вегхорст „Бобо“ по славното …

На Вегхорст му останал „прекарот“ Бобо кој му го подари Лео Меси Прочитај повеќе

Карагер му предвидува катастрофа на Лисандро Мартинез против 195 сантиметри високиот Халанд

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, а сега ТВ-коментатор, Џејми Карагер му порача на Лисандро Мартинез да „стои подалеку“ од Ерлинг Халанд …

Карагер му предвидува катастрофа на Лисандро Мартинез против 195 сантиметри високиот Халанд Прочитај повеќе

Мартинез контра критичарите кои сметаа дека е пренизок за Премиерлигата

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Лисандро Мартинез прати порака до критичарите кои сметаа дека тој не е доволно висок за настапи …

Мартинез контра критичарите кои сметаа дека е пренизок за Премиерлигата Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед го завршуваат „пазарот“ од 227 милиони фунти, Де Јонг ќе почека

Со потврдениот трансфер на Антони од Ајакс и пристигнувањето на позајмица на голманот Мартин Дубравка од Њукасл, Манчестерјунајтед го завршуваааат …

Манчестер јунајтед го завршуваат „пазарот“ од 227 милиони фунти, Де Јонг ќе почека Прочитај повеќе

Сунес си најде нова „жртва“ по Погба: Лисандро Мартинез не е „специјален“ и е вертикално ограничен

Легендата на Ливерпул, Греем Сунес, по заминувањето на Пол Погба од Манчестер јунајтед си најде нова „жртва“ за критикување, новиот …

Сунес си најде нова „жртва“ по Погба: Лисандро Мартинез не е „специјален“ и е вертикално ограничен Прочитај повеќе

Новиот дефанзивец на Јунајтед е висок 175 сантиметри и има прекар „касап“!

Прекарите во фудбалот честопати одговараат на стилот на играта на фубалерите – Роналдо Назарио секогаш ќе остане „О Феномено“, додека …

Новиот дефанзивец на Јунајтед е висок 175 сантиметри и има прекар „касап“! Прочитај повеќе

Манчестер Јунајтед објави „дил“ за Лисандро Мартинез

Манчестер Јунајтед и официјално го објави постигнатиот договор со Ајакс за потписот на Лисандро Мартинез. „Црвените ѓаволи“ не ја открија …

Манчестер Јунајтед објави „дил“ за Лисандро Мартинез Прочитај повеќе

Scroll to Top