Top Sport

Локомотив Москва

Четворица во Локомотив заразени со коронавирусот

Вторпласираниот тим во руската Премиерлига Локомотив од Москва објави дека четворица фудбалери биле позитивни на коронавирусот. Зо ковид-19 биле заразени …

Четворица во Локомотив заразени со коронавирусот Прочитај повеќе

ЛШ: Атлетико се последниот патник во осминафиналето, ждрепката во понеделник (видео)

Атлетико Мадрид се последниот 16-ти клуб кој се пласираше во нокаут фазата на Лигата на шампионите, откако во последното коло …

ЛШ: Атлетико се последниот патник во осминафиналето, ждрепката во понеделник (видео) Прочитај повеќе

Сиган: Локомотив ни пратија 10 супермодели за да не „уморат“ во текот на ноќта!

Поранешниот дефанзивец на Арсенал, Паскал Сиган тврди дека пред дуелот од Лигата на шампионите во 2003 против Локомотив Москва, рускиот …

Сиган: Локомотив ни пратија 10 супермодели за да не „уморат“ во текот на ноќта! Прочитај повеќе

ЛШ: Леверкузен со малку среќа до „слатка одмазда“ во Москва (видео)

Баер Леверкузен стигна до 2:0 победа на гостувањето кај Локомотив Москва за да ги заддржи теоретските шанси за пласман во …

ЛШ: Леверкузен со малку среќа до „слатка одмазда“ во Москва (видео) Прочитај повеќе

Даглас Коста е херојот на Јуве, Баерн пресилен за Олимпијакос (видео)

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста и донесе триумф на „Старата дама“ во Москва, кај Локомотив со голот постигнат во 93 минута. …

Даглас Коста е херојот на Јуве, Баерн пресилен за Олимпијакос (видео) Прочитај повеќе

ЛШ: Дибала со магичен пресврт за Јуве, Звезда „настрада“ кај Тотенхем (видео)

Над 70 минути во Торино изгледаше дека Локомотив Москва ќе направи неверојатен подвиг и ќе го совлада италијанскиот шампион Јувентус …

ЛШ: Дибала со магичен пресврт за Јуве, Звезда „настрада“ кај Тотенхем (видео) Прочитај повеќе

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео)

Црвена звезда и Партизан ќе се сретнат во финалето на Купот на Србија откако го минаа полуфиналето и покрај нерешените …

Куп-среда: Звезда и Партизан во финална пресметка, Шахтјор доминантен, Урал ќе игра за рускиот куп! (видео) Прочитај повеќе

Алкохолот виновен за смртта на младиот фудбалер на Локо Москва!

Локомотив Москва потврди дека фудбалер од нивниот У-21 тим, 18-годишниот Алексеј Ломакин е пронајден мртов откако исчезна по една вечер …

Алкохолот виновен за смртта на младиот фудбалер на Локо Москва! Прочитај повеќе

Scroll to Top