Top Sport

Мајами ГП

Ферстапен стартуваше деветти, па го помина Перез за триумф во Мајами

Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен стигна до маестрална победа на Мајами ГП трката, иако стартуваше само како деветти на уличната …

Ферстапен стартуваше деветти, па го помина Перез за триумф во Мајами Прочитај повеќе

Два во еден! Ферстапен има „ракета“ – лесно ги помина Леклер и Магнусен во ист обид

Брзината на шампионскиот болид на Ред бул оваа сезона веќе е добро позната, но сепак, малку изненадуваше колку лесно Макс …

Два во еден! Ферстапен има „ракета“ – лесно ги помина Леклер и Магнусен во ист обид Прочитај повеќе

Расел и Мерцедес изненадувачки први на тренингот во Мајами

Возачот на Меерцедес Ф1, Џорџ Расел неочекувано постави најдобро време на првиот тренинг пред Мајами ГП трката, победувајќи го својот …

Расел и Мерцедес изненадувачки први на тренингот во Мајами Прочитај повеќе

Еклстоун за трката во Мајами: Многу глупави работи доаѓаат од Америка

Иако додека беше газда на Ф1 постојано се обидуваше да направи пробив на американскиот пазар, Берни Еклстоун не беше импресиониран …

Еклстоун за трката во Мајами: Многу глупави работи доаѓаат од Америка Прочитај повеќе

Ферстапен со маестрална победа над Ферари на спектаклот во Мајами

Макс Ферстапен уште еднаш покажа дека е подготвен за борба за одбраната на титулата, победувајќи ги двајцата возачи на Ферари …

Ферстапен со маестрална победа над Ферари на спектаклот во Мајами Прочитај повеќе

Scroll to Top