Top Sport

Марина Грановскаја

Челси и дале 35 милиони фунти на Грановскаја за „помош“ при продажбата

Објавените детални сметки на Челси откриваат дека клубот платил 35 милиони фунти на поранешната директорка на клубот, Марина Грановскаја за …

Челси и дале 35 милиони фунти на Грановскаја за „помош“ при продажбата Прочитај повеќе

„Кралицата“ на трансферите, Грановскаја заминува од Челси

Марина Грановскаја, која во минатото беше нарекувана како „најмоќна жена во фубалот“, ќе си замине од Челси, тврдат британските медиуми, …

„Кралицата“ на трансферите, Грановскаја заминува од Челси Прочитај повеќе

Марина Грановскаја е најдобриот директор на клуб во Европа

Десната рака на Роман Абрамович во Челси, Марина Грановскаја е добитник на „златниот гонг“ на италијанскиот весник „Тутоспорт“ како најдобар …

Марина Грановскаја е најдобриот директор на клуб во Европа Прочитај повеќе

Лампард: Беше одлично да се работи со Грановскаја, само респект за Абрамович

Френк Лампард вели дека немал проблеми во соработката со директорката на Челси, Марина Грановскаја, и посочува дека останува со огромен …

Лампард: Беше одлично да се работи со Грановскаја, само респект за Абрамович Прочитај повеќе

Лампард пред 1.000-тиот меч на Абрамович: Тој е човек кој ги завршува работите

Менаџерот на Челси, Френк Лампард признава дека односите со сопственикот на клубот, рускиот милијардер Роман Абрамович не се „најблиски“ и …

Лампард пред 1.000-тиот меч на Абрамович: Тој е човек кој ги завршува работите Прочитај повеќе

Грановскаја ангажирала „шпиуни“ за Челси да го добие Хаверц?

Најмоќната жена во светот на фудбалот, директорката на Челси, Марина Грановскаја ангажирала луѓе кои требало да ги оценат слабостите на …

Грановскаја ангажирала „шпиуни“ за Челси да го добие Хаверц? Прочитај повеќе

Навивачите на Челси се свртеа и против „најмоќната жена во фудбалот“

Катастрофалните резултати на Челси не поставија притисок само кон менаџерот Маурицио Сари, откако дел од фановите на „сините“ сметаат дека …

Навивачите на Челси се свртеа и против „најмоќната жена во фудбалот“ Прочитај повеќе

Scroll to Top