Top Sport

Марко Асенсио

Марко Асенсио со емотивно видео се збогува од Реал Мадрид

Шпанскиот репрезентативец Марко Асенсио официјално потврди дека го напушта Реал Мадрид. По седум години на „Сантијаго Бернабеу“, тој си заминува …

Марко Асенсио со емотивно видео се збогува од Реал Мадрид Прочитај повеќе

ПСЖ го сака Асенсио, но само доколку им пропадне трансферот на Бернардо Силва

ПСЖ зад себе има има разочарувачка сезона. „Светците“, ќе бидат шампиони на Франција, но дебаклот во Лигата на шампионите каде …

ПСЖ го сака Асенсио, но само доколку им пропадне трансферот на Бернардо Силва Прочитај повеќе

Преговорите „пропаднаа“, Асенсио си оди од Реал како слободен играч

Марко Асенсио ќе си замине од Реал Мадрид како слободен играч на крајот на сезоната, откако ги одби понудените услови …

Преговорите „пропаднаа“, Асенсио си оди од Реал како слободен играч Прочитај повеќе

Анчелоти го избрал Асенсио наместо Родриго за утнатиот пенал поради Мундијалот

Карло Анчелоти признава дека е разочаран од неговиот тим по 1:0 поразот од Мајорка во неделата, по што одбраната на …

Анчелоти го избрал Асенсио наместо Родриго за утнатиот пенал поради Мундијалот Прочитај повеќе

Асенсио e незадоволен од понудата на Реал Мадрид за нов договор

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Марко Асенсио, е незадоволен од понудата на клубот за нов договор. Актуелната соработка истекува на …

Асенсио e незадоволен од понудата на Реал Мадрид за нов договор Прочитај повеќе

Scroll to Top