Top Sport

Марко Пјаца

Јуве по седум години се ослободи од Пјаца, Хрватот потпиша за Риека!

Марко Пјаца по седум години официјално не е играч на Јувентус, откако го комплетираше трансферот во Ријека и се врати …

Јуве по седум години се ослободи од Пјаца, Хрватот потпиша за Риека! Прочитај повеќе

Фиорентина и Џенова со драматично реми на „Артемио Франки“

Фиорентина и Џенова, без македонскиот капитен Горан Пандев во составот, одиграа неверојатно 1:1 реми во „дербито на дното“ во Серија …

Фиорентина и Џенова со драматично реми на „Артемио Франки“ Прочитај повеќе

Џенова на Пандев ги донесе Запакоста и Пјаца, но не и Балотели

Спортскиот  директор на Џенова, Даниеле Фаџијано потврди дека Давиде Запакоста и Марко Пјаца се новите засилувања за Грифоне, и дека …

Џенова на Пандев ги донесе Запакоста и Пјаца, но не и Балотели Прочитај повеќе

Scroll to Top