Top Sport

Милан Шкринијар

Марота: Шкринијар, за жал, веќе не може да биде капитен на Интер

Директорот на Интер, Бепе Марота вели дека клубот има „огромен респект“ за професионалноста на Милан Шкринијар, но дека тој не …

Марота: Шкринијар, за жал, веќе не може да биде капитен на Интер Прочитај повеќе

Шкринијар останува во Интер, откако клубот не успеа да најде замена

Интер ја прифатиле понудата од Пари Сен-Жермен за Милан Шкринијар, но тој ќе остане на „Џузепе Меаца“ откако „нераѕурите“ не …

Шкринијар останува во Интер, откако клубот не успеа да најде замена Прочитај повеќе

Дали Челси ќе ги „збогати“ Интер за 130 милиони евра за тројца играчи?

Откако лани им го продадоа Ромелу Лукаку за 113 милиони евра, Интер може да инкасира уште 130 милиони евра од …

Дали Челси ќе ги „збогати“ Интер за 130 милиони евра за тројца играчи? Прочитај повеќе

Размена на релација Интер – Реал, Модриќ за Шкрињар!?

Реал Мадрид и Интер се подготвени за размена на играчи, пишуваат шпанските медиуми. Информациите се дека Кралскиот клуб и „Нероазурите“ …

Размена на релација Интер – Реал, Модриќ за Шкрињар!? Прочитај повеќе

Scroll to Top