Top Sport

Муса Сисоко

Тотенхем станува „болница“ – Сисоко во аут барем три месеци

Проблемите со повредите на Тотенхем се зголемија, откако фудбалерот од средниот ред, Муса Сисоко го очекува пауза од најмалку три …

Тотенхем станува „болница“ – Сисоко во аут барем три месеци Прочитај повеќе

Глен Ходл: Ни збор за пенал, ако тоа е пенал, ќе имаме по 100 на меч!

Поранешниот играч на Тотенхем, поранешниот англиски селектор, Глен Ходл кој моментно работи како коментатор на британски „БТ спорт“ уверен е …

Глен Ходл: Ни збор за пенал, ако тоа е пенал, ќе имаме по 100 на меч! Прочитај повеќе

Scroll to Top