Top Sport

Осасуна

Поразот од Барса со 4-0 Гранада го залечи со триумф над Осасуна

Во претходното коло Гранада беше лузерскиот тим, загуби од Барса, а Осасуна освои голем бод против Реал Мадрид. Денеска променети …

Поразот од Барса со 4-0 Гранада го залечи со триумф над Осасуна Прочитај повеќе

Зидан бесен што мечот со Осасуна воопшто се одигра: Тоа не беше фудбал

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан беше бесен на Ла лига што лигата реши да се одигра мечот со Осасуна …

Зидан бесен што мечот со Осасуна воопшто се одигра: Тоа не беше фудбал Прочитај повеќе

Бетис, конечно, со тешка победа, драматични 3:3 меѓу Гранада и Уеска

Реал Бетис по три тешки порази, конечно, се врати на победите, откако стигна до тешко извојувана 2:0 победа кај Осасуна, …

Бетис, конечно, со тешка победа, драматични 3:3 меѓу Гранада и Уеска Прочитај повеќе

Криза – четврта нула за Барди и Леванте, паднаа и во Билбао

Лош старт на сезоната има шпански Леванте, а во сивилото на екипата се вклопи и македонскиот фудбалски интернационалец, Енис Барди. …

Криза – четврта нула за Барди и Леванте, паднаа и во Билбао Прочитај повеќе

Пресврт победа за Барди и Леванте кај Осасуна 3-1

Тимот од Валенсија, Леванте каде настапува македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди попладнево како гостин славеше триумф во Памплона, кај Осасуна …

Пресврт победа за Барди и Леванте кај Осасуна 3-1 Прочитај повеќе

Казорла ја извлече „подморницата“ кај Хетафе, Бетис и зема 3 поени на Осасуна

Екипата на Вилјареал, популарната „жолта подморница“ ги собра трите бода од гостувањето кај Хетафе во рамки на 35 коло во …

Казорла ја извлече „подморницата“ кај Хетафе, Бетис и зема 3 поени на Осасуна Прочитај повеќе

Scroll to Top