Top Sport

Пако Алкасер

Ла лига: Пако дебитираше со гол, Вилјареал со сигурна победа (видео)

Пако Алкасер дебитираше со гол во својот нов тим, постигнувајќи го првиот гол за Вилјареал при 3:1 победата над Осасуна, …

Ла лига: Пако дебитираше со гол, Вилјареал со сигурна победа (видео) Прочитај повеќе

Вилјареал го сруши рекордот за да го донесе Пако Алкасер

Борусија Дортмунд дозволија Пако Алкасер да потпише договор со Вилјареал, откако најверојатно во Бундеслигата ќе заврши Емре Џан од Јувентус. …

Вилјареал го сруши рекордот за да го донесе Пако Алкасер Прочитај повеќе

Пако Алкасер се „отвори“: Некои луѓе во Барса многу ми наштетија

Барселона во вторник ќе игра со Борусија Дортмунд во меч од Лигата на шампионите, и Пако Алкасер првпат проговори за …

Пако Алкасер се „отвори“: Некои луѓе во Барса многу ми наштетија Прочитај повеќе

Сега е официјално – Пако Алкасер останува фудбалер на Борусија (видео)

Пако Алкасер се приклучи на Борусија Дортмунд со постојан договор од Барселона, откако лидерите на Бундеслигата убедени од фантастичната форма …

Сега е официјално – Пако Алкасер останува фудбалер на Борусија (видео) Прочитај повеќе

Алкасер: Подобро е да те боли заб, отколку да играш против Атлетико

Пако Алкасер, играчот на Борусија Дортмунд, на интересен и оригинален начин го најави утрешниот меч на неговиот тим со Атлетико …

Алкасер: Подобро е да те боли заб, отколку да играш против Атлетико Прочитај повеќе

Scroll to Top