Top Sport

пенал

(Видео) Од Словенија ни доаѓа еден од најлошо изведените пенали во историјата

Олимпија Љубљана ја освои титулата од Купот на Словенија, победувајќи го Марибор со 2:1 по продолженијата, но мечот на социјалните …

(Видео) Од Словенија ни доаѓа еден од најлошо изведените пенали во историјата Прочитај повеќе

Сте виделе ли „замрзнат“ пенал – мајсторија во португалската втора лига

Од португалскиот шампионат ни доаѓа еден од најуникатните пенали во историјата, дело на фудбалерот на Феиренсе, Жардел Силва од Гвинеја-Бисау. …

Сте виделе ли „замрзнат“ пенал – мајсторија во португалската втора лига Прочитај повеќе

Невил: Фудбалерите не треба да се извинуваат за промашените пенали

Гери Невил вели дека фудбалерите треба да престанат да се извинуваат на социјалните мрежи по промашените пенали, откако Бруно Фернандеш …

Невил: Фудбалерите не треба да се извинуваат за промашените пенали Прочитај повеќе

Балкански фудбал! Вакво паѓање за пенал не сте виделе!

Во мечот од романската втора лига помеѓу Петролул и Универзитатеа Крајова ни доаѓа можеби најскандалозно досудениот пенал во историјата на …

Балкански фудбал! Вакво паѓање за пенал не сте виделе! Прочитај повеќе

Реал го има Серхио Рамос! Капитенот пак им донесе победа со гол од пенал! (видео)

Реал Мадрид стигна до исклучително важна победа од 1:0 на гостувањето кај Атлетик Билбао правејќи голем чекор кон титулата во …

Реал го има Серхио Рамос! Капитенот пак им донесе победа со гол од пенал! (видео) Прочитај повеќе

Ваков изговор не сме чуле досега – утнал пенал бидејќи немало публика (видео)

Напаѓачот на Аугзбург, Флоријан Нидерлехнер вели дека во неделата утнал пенал при 1:1 ремито со Келн само бидејќи на трибините …

Ваков изговор не сме чуле досега – утнал пенал бидејќи немало публика (видео) Прочитај повеќе

Фенербахче доби три пенали за 24 минути и ги „прегази“ Газиантеп (видео)

Во последниот меч од Турската Суперлига на „Шукру Сарачоглу“ во Истанбул се одигра неверојатен меч помеѓу Фенербахче и Газиантеп, кој …

Фенербахче доби три пенали за 24 минути и ги „прегази“ Газиантеп (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top