Top Sport

Портланд Трејлблејзерс

Поранешниот НБА играч Свониген почина на само 25 години

Кејлеб Свониген, поранешниот НБА кошаркар на Портланд трејлблејзерс, почина на само 25 години, потврди неговиот поранешен универзитет Пердју. Портланд го …

Поранешниот НБА играч Свониген почина на само 25 години Прочитај повеќе

Пред една година се бореше со Леброн, сега со 200 кг. одвај се движи

Поранешниот кошаркар на НБА тимот, Портланд – Кејлеб Швениген пред една година го одигра својот последен меч. Овој 24-годишен кошаркар …

Пред една година се бореше со Леброн, сега со 200 кг. одвај се движи Прочитај повеќе

Нуркиќ со емотивно обраќање: Луѓето се однесуваат како да сум мртов

Босанската НБА ѕвезда, Јусуф Нуркиќ имаше необична прес-конференција по победата на неговите Портланд над Минесота од 135:117, меч во кој …

Нуркиќ со емотивно обраќање: Луѓето се однесуваат како да сум мртов Прочитај повеќе

Scroll to Top