Top Sport

портланд трејлблезерс

Лилард останува во Блејзерси за нови 122 милиони долари

Демијан Лилард се согласил на двегодишно продолжување на договоро со Портланд трејлблејзерс, „тешко“ фантастични 122 милиони долари, со што ќе …

Лилард останува во Блејзерси за нови 122 милиони долари Прочитај повеќе

Лилард со неверојатни 61 поени за да обезбеди плејоф за Портланд

Демијан Лилард го израмни сопствениот личен рекорд со 61 поен, а беше и асистент до Хасан Вајтсајд за одлучувачкото забивање …

Лилард со неверојатни 61 поени за да обезбеди плејоф за Портланд Прочитај повеќе

Хезоња во Портланд ќе го носи бројот на Дражен Петровиќ

Портланд Трејлблејзерс потврдија дека нов играч во тимот е 24 годишниот Марио Хезоња. Хрватот во Орегон пристигна како слободен играч …

Хезоња во Портланд ќе го носи бројот на Дражен Петровиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top