Top Sport

Прва лига – фудбал

ПМФЛ: Шкендија со „петарда“ за Победа, Вардар го доби Силекс

Актуелните шампиони Шкендија немаа проблеми со „фенерџијата“ Победа во 25. коло од Првата лига, победувајќи ги со 5:2 за да …

ПМФЛ: Шкендија со „петарда“ за Победа, Вардар го доби Силекс Прочитај повеќе

Работнички го „прати“ Скопје во Втора лига, Вардар ја заврши сезоната со тежок пораз

Пред последното коло од македонската Прва лига останаа малку неразјаснети прашања, кои се решија на мечот на „Филип Втори“ меѓу …

Работнички го „прати“ Скопје во Втора лига, Вардар ја заврши сезоната со тежок пораз Прочитај повеќе

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува

Надежите за опстанок се живи во Автокоманда. ФК Скопје во последните минути од мечот против Шкупи израмни за конечни 1:1, …

Скопје со драматичен поен против Шкупи, Шкендија само победува Прочитај повеќе

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица

Пелистер и Победа ќе имаат тешка задача да изборат опстанок во Првата лига, откако регионалното дерби заврши 1:1 за да …

Пелистер и Победа во „мртва трка“ за опстанок, Шкупи со победа во Струмица Прочитај повеќе

Шкендија го доби Вардар по пресврт за да дојде на бод до титулата

Шкендија на најдобар можен начин покажа дека ја заслужува титулата, за која и е потребен само уште еден поен, откако …

Шкендија го доби Вардар по пресврт за да дојде на бод до титулата Прочитај повеќе

Scroll to Top