Top Sport

РК Металопластика

Пелистер со слатка победа над Металопластика на отварањето на СЕХА лигата

Еурофарм Пелистер со победа ги стартуваше натпреварувањата во СЕХА лигата, откако се врати по лошото прво полувреме за 30:26 победа …

Пелистер со слатка победа над Металопластика на отварањето на СЕХА лигата Прочитај повеќе

Еурофарм Работник пак загуби со еден гол разлика

Македонскиот претставник во регионалната СЕХА лига, битолски Еурофарм Работник денеска загуби на гостувањето кај Металопластика во Шабац, и тоа повторно …

Еурофарм Работник пак загуби со еден гол разлика Прочитај повеќе

СЕХА: Веспрем ја декласираше Металопластика, ППД Загреб немоќен во Брест

Веспрем лесно со 36:29 ја победи Металопластика за да се зацврсти на првото место во Б групата во СЕХА лигата, …

СЕХА: Веспрем ја декласираше Металопластика, ППД Загреб немоќен во Брест Прочитај повеќе

СЕХА: Загреб подобар од Металопластика во дуел на поранешните европски шампиони

Хрватскиот шампион ППД Загреб со 28:25 (13:13) победи на гости кај уште еден поранешен европски шампион, Металопластика од Шабац во …

СЕХА: Загреб подобар од Металопластика во дуел на поранешните европски шампиони Прочитај повеќе

Вардар сега израмнет со најдобрите екс-ју клубови, Металопластика и Загреб

Со втората освоена титула од ЕХФ Лигата на шампиони, македонскиот РК Вардар влезе во елитната група на 13 европски клубови …

Вардар сега израмнет со најдобрите екс-ју клубови, Металопластика и Загреб Прочитај повеќе

Scroll to Top