Top Sport

Роџер Федерер

Федерер првпат пред Роналдо и Меси по заработените пари

Роџер Федерер е на првото место на годишната листа на магазинот „Форбс“ како најплатен спортист откако заработи фантастични 106.3 милиони …

Федерер првпат пред Роналдо и Меси по заработените пари Прочитај повеќе

Во Австралија се прашуваат: Дали Федерер поддржува расизам и сексизам?

Роџер Федерер предизвика бура на реакции во Австралија откако објави видео (кое подоцна беше избришано) со посвета за контроверзниот радио-водител …

Во Австралија се прашуваат: Дали Федерер поддржува расизам и сексизам? Прочитај повеќе

Родителите на Ѓоковиќ му штетат со коментарите за Роџер Федерер

„Не знам зошто луѓето не го сакаат како Роџер Федерер и Рафаел Надал“, изјави Дијана Ѓоковиќ, мајката на Новак во …

Родителите на Ѓоковиќ му штетат со коментарите за Роџер Федерер Прочитај повеќе

Мартин: Роџер е најубаво да го гледаш како игра, но Новак е непобедлив

Во вечната дебата околу тоа кој е најголемиот тенсер на сите времиња се приклучи и поранешниот финалист од САД опен, …

Мартин: Роџер е најубаво да го гледаш како игра, но Новак е непобедлив Прочитај повеќе

Греневелд: Сите му советуваа на Федерер да нема врска со Мирка

Поранешниот главен тренер на Швајцарската тениска федерација, Свен Греневелд вели дека многу блиски луѓе на Роџер Федерер му советувале да …

Греневелд: Сите му советуваа на Федерер да нема врска со Мирка Прочитај повеќе

Scroll to Top