Top Sport

Роман Абрамович

Абрамович не дава зелено светло за исплата на 2.3 милијарди фунти за Украина

Поранешниот газда на Челси, Роман Абрамович одбива да предаде 2.3 милијарди фунти од продажбата на англискиот премиерлигаш за помош на …

Абрамович не дава зелено светло за исплата на 2.3 милијарди фунти за Украина Прочитај повеќе

По принудната продажба на Челси, Абрамович живее „тивко“ во Истанбул

Поранешниот газда на Челси, Роман Абрамович, откако минатата година беше приморан да го продаде англискиот премиерлигаш, живее тивок живот во …

По принудната продажба на Челси, Абрамович живее „тивко“ во Истанбул Прочитај повеќе

Парите на Абрамович од продажбата на Челси уште не стигнале до Украина

Дел од парите од продажбата на Челси од страна на Роман Абрамович на американскиот конзорциум предводен од Тод Бели кои …

Парите на Абрамович од продажбата на Челси уште не стигнале до Украина Прочитај повеќе

Полицијата на британскиот остров Џерзи му се извини на Роман Абрамович

Поранешниот газда на Челси, Роман Абрамович доби отштета и извинување од полицијата на островот Џерзи, кој се наоѓа во Ла …

Полицијата на британскиот остров Џерзи му се извини на Роман Абрамович Прочитај повеќе

За шефот на Премиерлигата, ерата на Роман Абрамович во Челси не беше добра за имиџот

Извршниот директор на Премиерлигата, Ричард Мастерс вели дека е тешко да се опише ерата на Роман Абрамович како газда на …

За шефот на Премиерлигата, ерата на Роман Абрамович во Челси не беше добра за имиџот Прочитај повеќе

Абрамович го купува најтрофејниот руски клуб, Спартак Москва?

Поранешниот газда на Челси, Роман Абрамович може многу бргу да се врати во светот на фудбалот, со потенцијална инвестиција во …

Абрамович го купува најтрофејниот руски клуб, Спартак Москва? Прочитај повеќе

Scroll to Top