Top Sport

Русија – ракометна репрезентација

Одбиени жалбите, Русија и ЦСКА Москва остануваат под суспензија од ЕХФ

Арбитражниот суд ги одби жалбите на Русија и на ЦСКА Москва и ја потврди одлуката на Европската ракометна федерација за …

Одбиени жалбите, Русија и ЦСКА Москва остануваат под суспензија од ЕХФ Прочитај повеќе

Руска трагедија! Утнаа пенал по крајот на 60-те минути за пораз од Шпанија

Шпанија остана фаворит за одбрана на титулата од Европското првенство во ракомет, откако во супер-интересен дуел успеаја да ја совладаа …

Руска трагедија! Утнаа пенал по крајот на 60-те минути за пораз од Шпанија Прочитај повеќе

Втора фаза на СП во Шпанија: Реми на Русија и Словенија, Романија ја намачи Холандија

Во првиот меч од втората фаза на СП во ракомет за жени во Шпанија Русија ремизираше со Словенија, 26-26. Словенките …

Втора фаза на СП во Шпанија: Реми на Русија и Словенија, Романија ја намачи Холандија Прочитај повеќе

Франција е ракометнa „велесила“ – дамите со слатка одмазда против Русија

Франција си заминува од Олимпијадата во Токио со две златни медали во ракомет, откако по машката репрезентација, и женската стигна …

Франција е ракометнa „велесила“ – дамите со слатка одмазда против Русија Прочитај повеќе

Русинките ја „нокаутираа“ Норвешка, ќе играат финале во Токио

Русија ќе игра за олимпиското злато во ракомет против Франција, откако во драматичниот меч ги совладаа Норвежанките со 27:26. Русинките …

Русинките ја „нокаутираа“ Норвешка, ќе играат финале во Токио Прочитај повеќе

Французите и Швеѓаните со супериорност до четврт-финале

Фаворитите Франција и Шведска не дозволија никаква неизвесност околу нивниот пласман во четврт-финалето на Светското првенство во Египет, стигнувајќи до …

Французите и Швеѓаните со супериорност до четврт-финале Прочитај повеќе

Македонија без шанси против „зборнаја“, загубивме со огромни 12 гола разлика

Македонската ракометна репрезентација доживеа уште еден тежок пораз на Светското првенство во Египет, откако по катастрофалниот старт на мечот (со …

Македонија без шанси против „зборнаја“, загубивме со огромни 12 гола разлика Прочитај повеќе

Scroll to Top