Top Sport

САД – фудбалска репрезентација

Референдумот го спасил Рејна да остане во репрезентацијата на САД

Џовани Рејна требало да биде избркан од репрезентацијата на САД, пред осминафиналето со Холандија, референдумот одржан меѓу играчите го спасил …

Референдумот го спасил Рејна да остане во репрезентацијата на САД Прочитај повеќе

Берхалтер: Останав без коса од деветте минути продолжување

Американскиот селектор Грег Берхалтер ги пофали своите репрезентативци што го издржаа притисокот во финишот на мечот за 1:0 победа над …

Берхалтер: Останав без коса од деветте минути продолжување Прочитај повеќе

Американците го елиминираа Иран, Рашфорд ги крена Англичаните над Велс

Англија го обезбеди првото место во групата Б и интересен меч со Сенегал во осминафиналето на Светското првенство во Катар …

Американците го елиминираа Иран, Рашфорд ги крена Англичаните над Велс Прочитај повеќе

Пулишиќ се „здроби“, но донесе водство за Американците!

Ѕвездата на Челси и на американската репрезентација, Кристијан Пулишиќ повторно беше најдобар кога беше најпотребно, носејќи им на САД предност …

Пулишиќ се „здроби“, но донесе водство за Американците! Прочитај повеќе

Пред клучната пресметка, американската федерација со провокација за Иран

Американската фудбалска асоцијација (УССФ) пред клучниот меч против Иран за пласман во нокаут фазата на Светското првенство, на социјалните мрежи …

Пред клучната пресметка, американската федерација со провокација за Иран Прочитај повеќе

Scroll to Top