Top Sport

Симоне Инзаги

Пипо по историскиот успех со Беневенто: Можам само да учам од Симоне

Беневенто вчера го потврди враќањето во Серија А во историска сезона за „Стрегоне“ по 1:0 победата над Јуве Стабија, подобрувајќи …

Пипо по историскиот успех со Беневенто: Можам само да учам од Симоне Прочитај повеќе

Стам: Михајловиќ и Неста го плашеа Симоне Инзаги со моето име!

Поранешниот холандски дефанзивец Јап Стам зборуваше за времето поминато во Лацио, но и за односите со сегашниот тренер на римскиот …

Стам: Михајловиќ и Неста го плашеа Симоне Инзаги со моето име! Прочитај повеќе

Симоне Инзаги забранил дома да се споменува зборот „скудето“

Гаја Лукареило, сопругата на тренерот на Лацио, Симоне Инзаги открива дека тој забранил дома да се споменува зборот „скудето“, и …

Симоне Инзаги забранил дома да се споменува зборот „скудето“ Прочитај повеќе

Scroll to Top