Top Sport

Словенија – кошаркарска репрезентација

Литванците ја „уништија“ Словенија за меч за 5. место со соседите Летонија

Литванија стигна до убедлива 100:82 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) победа над Словенија во дуел за пласман на Светското првенство во …

Литванците ја „уништија“ Словенија за меч за 5. место со соседите Летонија Прочитај повеќе

Дончиќ и Словенија со важен триумф над Австралија, Литванците ја уништија Грција

Словенија им се одмазди на Австралијците за поразот во борбата за бронза на ОИ во Токио во 2021, триумфирајќи со …

Дончиќ и Словенија со важен триумф над Австралија, Литванците ја уништија Грција Прочитај повеќе

(Видео) Дончиќ и Словенците ја декласираа Јапонија

Словенечката кошаркарска репрезентација стигна до доминантна 103:68 победа над Јапонија во подготвителен меч за Светското првенство, предводени од стартната петорка …

(Видео) Дончиќ и Словенците ја декласираа Јапонија Прочитај повеќе

Федерацијата не сака да коментира невистини за „пијанчењето“ на Словенците

Веста дека кошаркарите на Словенија се пијанчеле до раните утрински часови во пресрет на четвртфиналето против Полска, кое сензационално го …

Федерацијата не сака да коментира невистини за „пијанчењето“ на Словенците Прочитај повеќе

Словенците останаа без еден од браќата Драгиќ

Актуелниот европски првак Словенија ќе биде ослабен во завршницата на Европското првенство во кошарка. Помладиот од браќата Драгиќ, Зоран, посериозно …

Словенците останаа без еден од браќата Драгиќ Прочитај повеќе

Дончиќ и Словенија ја „стопираа“ Германија, Србија со 4-од-4

Неверојатниот Лука Дончиќ повторно имаше луда партија за да ги предводи Словенците до 88:80 победа над Германија во четвртото коло …

Дончиќ и Словенија ја „стопираа“ Германија, Србија со 4-од-4 Прочитај повеќе

БиХ ја доби Словенија во трилер-меч, Белгијците ја „урнаа“ Шпанија!

Кошаркарската репрезентација на Босна и Херцеговина го направи најголемото изненадување на Евробаскетот, откако во вистинска драма го совладаа европскиот шампион …

БиХ ја доби Словенија во трилер-меч, Белгијците ја „урнаа“ Шпанија! Прочитај повеќе

Scroll to Top