Top Sport

снукер

Екс-светскиот шампион во снукер Бингам суспендиран за обложување

Светскиот шампион во снукер од 2015 година, Стјуарт Бингам доби суспензија од шест месеци за прекршувања на правилата за обложување. …

Екс-светскиот шампион во снукер Бингам суспендиран за обложување Прочитај повеќе

Неповикана гостинка на мечот на О’Саливен, тој и дозволи да ја уфрли црната кугла (Видео)

Рони О’Саливен, еден од најдобрите снукер играчи на сите времиња, повторно се најде во центарот на вниманието за време на …

Неповикана гостинка на мечот на О’Саливен, тој и дозволи да ја уфрли црната кугла (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top